Haberler

Gabardin Kumaş Nedir? Gabardin Kumaş Özellikleri Nelerdir?

11 Ocak 2021

1888 yılında moda evi sahibi Thomas Burberry tarafından patenti alınan gabardin kumaş tekstil sektöründeki tüm alanlarda kullanılır. Tekstil sektöründe çok sık rastlanan ve adını sürekli duyuran gabardin kumaş nedir konusu bilmeyenler için her zaman merak konusudur. 

Kadife Döşemelik Kumaş Modelleri ve Fiyatları

11 Ocak 2021

Kadife döşemelik kumaş modelleri ve fiyatları birçok detaya göre değişkendir, genellikle çift bez olarak dokunan kadife kumaş iki havlu kumaş üretmek için kesilir. 

Kanvas Kumaş Nedir? Kanvas Kumaş Özellikleri

11 Ocak 2021

Rahat tasarımı ve fonksiyonel yapısı ile en kullanışlı kumaşlar arasında yer alan kanvas kumaş hem yaz hem de kış aylarında rahat kullanım imkanı tanır. Kumaş türleri içerisinde bilgi sahibi olmayan insanların merak ettiği soru kanvas kumaş nedir konusudur.

Kumaş Boyası Nasıl Yapılır? Kumaş Boyama Yöntemleri

11 Ocak 2021

Tekstil ürünleri zaman içerisinde sahip olduğu renkleri kaybeder. Kiminin rengi dolarken kiminin renklerinde değişimler meydana gelir. Zamanla lekeler ya da çamaşır suyu gibi nedenlerle renkler atar.

Viskon Kumaş Nedir? Viskon Kumaş Özellikleri Nelerdir?

11 Ocak 2021

Hem ev tekstili hem de moda dünyasında en çok tercih edilen kumaş türlerinden olan viskon kumaş sağlıklı ve çevre dostu bir üründür. Özellikle yaz aylarında kullanıma daha uygun olan kumaş birçok kadının tarzına hitap eder.

Poplin Kumaş Nedir? Özellikleri ve Çeşitleri Nelerdir?

11 Mart 2021

Tabbinet olarak da bilinen Poplin, ipeksi, parlak bir yüzeye sahip güçlü, gevrek bir kumaşla sonuçlanan, çok ince yatay "kaburgalar" veya iplikler içeren düz dokuma pamuklu bir kumaştır.

Saten Kumaş Nedir? Özellikleri ve Çeşitleri Nelerdir?

11 Mart 2021

Saten kumaş, düz dokuma ve dimi boyunca üç ana tekstil örgüsünden biridir. Saten dokuma, güzel bir örtüyle parlak, yumuşak ve elastik bir kumaş oluşturur. Saten kumaş, bir tarafta yumuşak, parlak yüzey, diğer tarafta daha mat yüzey ile karakterizedir.

Polar Kumaş Nedir? Özelilikleri ve Çeşitleri Nelerdir?

11 Mart 2021

Polar giysiler, serigrafi yazıcıları ve giysi dekoratörleri için temel dayanak noktası olabilir, ancak "polar" çok çeşitli kumaşları ifade edebilir. 

Parça Kumaş Nedir? Özellikleri ve Çeşitleri Nelerdir?

11 Mart 2021

Kumaş yaratımı, eski zamanlarda ilkel insanların keten lifleri kullanımı, ipliklere ayrılması ve bitkilerden çıkarılan boyalarla renklendirilmiş basit kumaşlara dokunmasıyla başladı. 

Peluş Kumaş Nedir? Özellikleri ve Çeşitleri Nelerdir?

11 Mart 2021

Peluş, fustian veya kadife ile aynı kesilmiş bir kestirme veya tüye sahip bir tekstildir. Başlangıçta pelüş yığını tiftik veya kamgarn iplikten oluşuyordu, ancak şimdi tek başına veya pamuk sırtlı ipek pelüş için kullanılıyor, kadifeden farkı daha uzun ve daha az yoğun pelüş yığınında bulunuyor.

1 2
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.