Haberler

Gabardin Kumaş Nedir? Gabardin Kumaş Özellikleri Nelerdir?

11 Ocak 2021

1888 yılında moda evi sahibi Thomas Burberry tarafından patenti alınan gabardin kumaş tekstil sektöründeki tüm alanlarda kullanılır. Tekstil sektöründe çok sık rastlanan ve adını sürekli duyuran gabardin kumaş nedir konusu bilmeyenler için her zaman merak konusudur. 

Kadife Döşemelik Kumaş Modelleri ve Fiyatları

11 Ocak 2021

Kadife döşemelik kumaş modelleri ve fiyatları birçok detaya göre değişkendir, genellikle çift bez olarak dokunan kadife kumaş iki havlu kumaş üretmek için kesilir. 

Kanvas Kumaş Nedir? Kanvas Kumaş Özellikleri

11 Ocak 2021

Rahat tasarımı ve fonksiyonel yapısı ile en kullanışlı kumaşlar arasında yer alan kanvas kumaş hem yaz hem de kış aylarında rahat kullanım imkanı tanır. Kumaş türleri içerisinde bilgi sahibi olmayan insanların merak ettiği soru kanvas kumaş nedir konusudur.

Kumaş Boyası Nasıl Yapılır? Kumaş Boyama Yöntemleri

11 Ocak 2021

Tekstil ürünleri zaman içerisinde sahip olduğu renkleri kaybeder. Kiminin rengi dolarken kiminin renklerinde değişimler meydana gelir. Zamanla lekeler ya da çamaşır suyu gibi nedenlerle renkler atar.

Viskon Kumaş Nedir? Viskon Kumaş Özellikleri Nelerdir?

11 Ocak 2021

Hem ev tekstili hem de moda dünyasında en çok tercih edilen kumaş türlerinden olan viskon kumaş sağlıklı ve çevre dostu bir üründür. Özellikle yaz aylarında kullanıma daha uygun olan kumaş birçok kadının tarzına hitap eder.

Ucuz Kumaş Nedir? Ucuz Stok Kumaş

31 Ağustos 2021

Stok kumaş reyonlarında yer alan kumaşlar, ucuz kumaş kategorisine girmektedir ve bu kumaşların devamı olmamaktadır.

Perdelik Kumaş Nedir? Perdelik Kumaş Özellikleri

31 Ağustos 2021

Evlerin vazgeçilmez eşyaları arasında yer alan perdeler, evlerin içini dış gözlerden korurken aynı zamanda yaşam alanlarına da estetik bir hava katarlar. Seçim süreci oldukça zaman alan, ancak doğru tercihler yapıldığında adeta odaların havasını değiştiren eşyalardan olan perdeler, dayanıklı ve kaliteli kumaşlardan üretilirler. 

Paraşüt Kumaş Nedir? Paraşüt Kumaş Özellikleri

31 Ağustos 2021

Birçok alanda kullanılan ve adeta modayı belirleyen kumaşlar arasında bulunan paraşüt kumaşlar özellikle dış giyim sektöründe farklı biçimlerde tercih edilirler.

Nonwoven Kumaş Nedir? Nonwoven Kumaş Özellikleri

31 Ağustos 2021

Yalnızca özel kullanım alanları için üretilen bir kumaş türü olan nonwoven kumaş, kullanım süresine göre maliyeti çok düşük olan teknik bir tekstil ürünüdür. Nonwoven kumaşın en belirgin özellikleri arasında sıvı çekici, sıvı itici, esnek, yumuşak, gergin, yanmayı geciktirici, filtre edici, antibakteriyel olması gibi özellikleri yer alır.

Kumaş Çeşitleri Nelerdir? Kumaş Türleri İsimleri

31 Ağustos 2021

Biz farkında olmasak da kumaşlar yaşamımızda geniş yer kaplarlar. İyi ve kaliteli kumaşlar yaşam kalitemizi yükseltir ve özellikleri bakımından belirgin detayları ile ön plana çıkarlar. Bazı kumaşlar estetik bakımdan dikkat çekerken bazı kumaşlar moda ve işlevselliği bakımından sık tercih edilir. Doğal kumaşlardan, sentetiğe, elyaflardan, polyestere kadar birçok çeşidi olan kumaşlar, ipliklerin dokunması ile üretilirler.

1 2
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.