Polar Kumaş Nedir? Özelilikleri ve Çeşitleri Nelerdir?

Polar Kumaş Nedir? Özelilikleri ve Çeşitleri Nelerdir?

11 Mart 2021

Polar giysiler, serigrafi yazıcıları ve giysi dekoratörleri için temel dayanak noktası olabilir, ancak "polar" çok çeşitli kumaşları ifade edebilir. 

Öyleyse bir polar kumaşı oluşturan nedir? Polar kumaşlar örülür ve ardından lifleri gevşetmek ve yumuşak, pelüş bir his için kestirmek (yükseltilmiş yüzey) oluşturmak için en az bir taraf fırçalanır. Temel polar tişörtü ve eşofman altlarında, genellikle giysinin içi cilde karşı sıcak ve yumuşak bir his verecek şekilde fırçalanır. Genellikle polar olarak adlandırılan iki taraflı pelüş giysilerin her iki tarafı da fırçalanır.

Polar, çeşitli farklı malzemelerden yapılabilir. Tişörtü ve eşofman altı genellikle pamuk / polyester karışımından yapılırken, pelüş polar ceketler ve pantolonlar genellikle yüzde 100 polyesterdir. Geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış çevre dostu yünler ve yünler vardır. Sonunda, yapıldığı malzemeden ziyade bir yapağı yapan pelüş örgü kumaştır.

Polar Kumaş Özelilikleri ve Çeşitleri Nelerdir?

Farklı malzemelerden yapılmalarına ek olarak, "polar" kumaşlar çeşitli kalınlık ve yumuşaklığa sahiptir. Yünlü giysiler için alışveriş yaparken, çeşitli yün türleri bulacaksınız. İşte en popüler yün türlerinden bazıları:

  • Pamuk veya pamuk karışımlı polar. Eşofman altı ve tişörtü için en yaygın kullanılan yün, pamuk veya pamuk karışımlarından yapılan yünler, pürüzsüz bir dış yüzeye ve yumuşak bir iç havaya sahiptir.
  • Polyester polar. Polyester yünlü giysiler giderek daha popüler hale geldi. Pamuk veya pamuk karışımı yapağı gibi, polyester keçenin dışı pürüzsüz ve içi yumuşaktır. Polyester polar, pürüzsüz tarafının parlak bir görünüme sahip olması ve nemi daha iyi itmesi açısından pamuklu kumaştan farklıdır.
  • Likralı spandeks polar. Likra spandeks yapağı, esnek bir kumaş oluşturmak için küçük bir Lycra spandeks yüzdesi ile çoğunluk pamuk içerir. Hem gömme kadın hem de çocuk kıyafetleri ve performans polarları için popülerdir.
  • Mikrofleece. Mikrofleece, ince ve yumuşak olan çift taraflı bir yapağıdır. Hafif olduğu ve vücuttaki nemi dışarı atma konusunda mükemmel bir iş çıkardığı için, mikrofleece performans giysileri için popüler bir seçimdir.
  • Polar. Polar, mikrofleece göre çok daha kalın ve daha sıcaktır. Soğuk iklimlerde battaniyeler ve ceketler için popülerdir.
  • Fransız havlu kumaşı. Fransız havlu kumaşının her iki tarafı fırçalanmaz, bu nedenle çoğu yapağıdaki normal tüylü tüylerden yoksundur. Diğer yünlerden daha incedir ve daha düz durur.
  • Şantuk yapağı. Şantuk polar, birbirine bükülmüş iki farklı ebattaki iplikten örülür. Sonuç, dokulu görünüme sahip bir kumaştır.
  • Sherpa polar. Sherpa polar% 100 polyesterdir ve çok kabarıktır. Yünlü kumaşın görünüşüyle ​​alay etmek içindir ve genellikle daha fazla sıcaklık için kıyafetleri sıralamak için kullanılır.

Farklı yapağı çeşitlerinin yanı sıra, belirli özelliklere sahip bir yün de bulacaksınız. Yüksek konsantrasyonlu polyesterden veya özel işlemden geçirilmiş pamuktan yapılan suya dayanıklı polar ve zaman içinde dokusunu daha iyi korumak için yapılan düşük tüylü polyester vardır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.