Keten Kumaş

Elyaflı bir kumaş çeşidi olan keten, hayatımızın her alanında karşımıza çıkan kumaş türleri arasında yer alıyor. Son derece yumuşak ve yüksek emicilik özelliğine sahip olan kumaş türü keten kumaş nedir sorusunun en net yanıtıdır. Döşemelik kumaş olarak sıklıkla kullanılan keten,  aynı zamanda kıyafet yapımında, örtü üretiminde, dekoratif  obje üretiminde de vazgeçilmez kumaş türlerinden biridir.

Sıralama seçin


Toplam 72 ürün görüntüleniyor.

Keten lifleri kullanılarak üretilen keten kumaş son derece dayanıklı olması nedeniyle benzerlerinden ayrılıyor. Emicilik özelliği yüksek olan bu kumaşlar pamuklu kumaşlarla aynı şartlarda yıkanabilir. Kolay kırışıyor olması keten kumaş özellikleri arasında yer alıyor. Ancak artık bazı işlemler uygulanarak keten kumaşın çok daha az kırışması sağlanabiliyor. Karışık bir yapıya sahip olması ketenin kendine has özelliklerinden biri olduğundan çoğu zaman bu işlemden geçirilmemiş olan keten türleri özellikle tercih edilebiliyor.

Her Alanda Kullanılabilen Keten Kumaş Türleri

Yüksek gramajlı olan keten kumaş çeşitleri ayakkabı üretiminde ya da şapka üretiminde de kullanılabiliyor. Bunun nedeni terletmeyen bir kumaş türü olması ve aynı zamanda nemi kısa sürede emebilmesidir. İri gözenekli bir yapıya sahip olduğundan vücudun hava almasını engellemez ve böylelikle ekstra bir terlemeye neden olmaz. Bu özellikleri keten kumaştan hazırlanan aksesuar ve kıyafetlerin özellikle yaz aylarında tercih edilmesini beraberinde getiriyor.

Nemi çekme özelliği banyo ürünlerinde de bu kumaşa sıklıkla yer verilmesini beraberinde getiriyor. Keten kumaşlar çok çabuk kirlenmez ve leke tutma oranı da son derece düşüktür. Aynı zamanda pamuklu kumaşlardan daha dayanıklı bir yapıya sahiptir. Deforme olma oranı da düşük! Bu sayede çok uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Yansıtıcı bir özelliği de bulunan keten kumaşlarda güneşten kaynaklı renk solmaları da pek meydana gelmez.

Keten Kumaşı Vazgeçilmez Kılan Özellikler

Keten kumaşların bir diğer özelliği de esnekliğinin az olmasıdır. Bu özelliği deformasyon sürecini geciktirir. Kolay deforme olmadığı için uzun süreli kullanımlarda da muntazam formunu koruyabilir. Toz tutmama özelliği, tüysüz ve pürüzsüz bir yapıya sahip olması keten kumaş benzerlerinden ayıran diğer özellikler olarak karşımıza çıkıyor.

Doğal bir elyaf olan bu kumaş türüne siz de yaşam alanlarınızda yoğun bir şekilde yer verebilirsiniz. Sitemizde sizlere keten kumaş çeşitlerini son derece geniş bir renk seçeneği yelpazesi eşliğinde sunuyoruz. Beğendiğiniz renkleri istediğiniz ölçülerde satın alabilirsiniz. Hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi iletebilir ve çok kısa bir süre içerisinde kapınıza kadar ulaştırmamızı sağlayabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.