Polyester Kumaş

İlk defa 1940 yılında İngiltere'de fabrikada üretilen polyester sentetik polimer iplikten üretiliyor. Hazır giyim sektöründe  sıklıkla kullanılan polyester kumaş aynı zamanda kaplamalarda da yoğun bir şekilde tercih edilebiliyor. Polyester kumaşlar %100 polyester malzemeden üretildiği gibi diğer kumaşlarla karıştırılarak da üretilebiliyor. Bu nedenle piyasada çok sayıda farklı polyester kumaş bulunuyor.

Sıralama seçin


Toplam 56 ürün görüntüleniyor.

Sitemizden hızlı ve kolay bir şekilde temin edebileceğiniz polyester kumaş çeşitleri uygun fiyat avantajını da sizlere sunuyor. Minimum fiyatlarla satın alabileceğiniz bu kumaş türü için ihtiyacınız olan ebatlarda sipariş verebilirsiniz. Kolay kırışmayan bir kumaş olan polyester kumaş nasıl yıkanır sorusunun yanıtı da merak ediliyor.   Bu kumaşlar çamaşır makinesinde yıkanabilir. Ancak suyun sıcaklığının 30 dereceyi geçmemesi büyük önem taşıyor.  

Polyester Kumaş Nasıl Boyanır?           

Polyester kumaşlar daha yüksek ısılarda yıkandığında deforme olabiliyor ve kalıcı karışıklıklar meydana gelebiliyor. Leke tutmayan ve aynı zamanda defalarca yıkansa dahi rengi solmayan  polyester kumaş nasıl boyanır sorusuna yanıt ise fabrikada renklendiriliyor olmasıdır. Polyester lifleri renklendirerek kumaş üretimi yapılabildiği gibi, üretim sonrasında da renklendirme işlemi yapılabiliyor.

Polyester kumaşların en önemli özelliklerinden biri güve ve böceklerin zarar veremiyor olmasıdır. Aynı zamanda küf ya da mantar gibi çeşitli mikroorganizmalar da bu kumaşlara zarar veremiyor.  Bu nedenle uzun süre kullanılacak olan çeşitli malzemelerin polyester ile kaplanması sıklıkla tercih edilen bir durumdur. Kuru temizleme gerektirmiyor olması ve uzun süreli kullanımlarda da kullanım kaynaklı iz yapmaması hazır giyim sektörünün aranan kumaşlarından biri haline gelmesini sağladı.

Polyester Kumaşın Özellikleri Neler?

Son derece hızlı bir şekilde kuruyor olması mont ve kaban gibi dış giyim ürünlerinde polyester kumaşlara yoğun bir şekilde yer verilmesini sağlıyor. Hafif parlak bir görünüme sahip olan bu kumaş kayganlığı nedeniyle de dış giyim  üretimlerinde tercih ediliyor. Çünkü kalkan olması ıslandığında suyun hızla kumaş üzerinden kayıt gitmesini sağlıyor.

Sitemizde polyester kumaş çeşitlerini sizlere son derece geniş bir renk ve desen seçeneği yelpazesi eşliğinde sunuyoruz. Yıl boyunca makul fiyat politikası uyguladığımız için polyester kumaş siparişi vermek istediğinizde gönül rahatlığıyla sitemize tıklayabilirsiniz. Tüm siparişleri çok kısa bir süre içerisinde kapınıza kadar ulaştırıyoruz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.