Blog

Poplin Kumaş Nedir? Özellikleri ve Çeşitleri Nelerdir?

11 Mart 2021

Tabbinet olarak da bilinen Poplin, ipeksi, parlak bir yüzeye sahip güçlü, gevrek bir kumaşla sonuçlanan, çok ince yatay "kaburgalar" veya iplikler içeren düz dokuma pamuklu bir kumaştır.

Saten Kumaş Nedir? Özellikleri ve Çeşitleri Nelerdir?

11 Mart 2021

Saten kumaş, düz dokuma ve dimi boyunca üç ana tekstil örgüsünden biridir. Saten dokuma, güzel bir örtüyle parlak, yumuşak ve elastik bir kumaş oluşturur. Saten kumaş, bir tarafta yumuşak, parlak yüzey, diğer tarafta daha mat yüzey ile karakterizedir.

Polar Kumaş Nedir? Özelilikleri ve Çeşitleri Nelerdir?

11 Mart 2021

Polar giysiler, serigrafi yazıcıları ve giysi dekoratörleri için temel dayanak noktası olabilir, ancak "polar" çok çeşitli kumaşları ifade edebilir. 

Parça Kumaş Nedir? Özellikleri ve Çeşitleri Nelerdir?

11 Mart 2021

Kumaş yaratımı, eski zamanlarda ilkel insanların keten lifleri kullanımı, ipliklere ayrılması ve bitkilerden çıkarılan boyalarla renklendirilmiş basit kumaşlara dokunmasıyla başladı. 

Peluş Kumaş Nedir? Özellikleri ve Çeşitleri Nelerdir?

11 Mart 2021

Peluş, fustian veya kadife ile aynı kesilmiş bir kestirme veya tüye sahip bir tekstildir. Başlangıçta pelüş yığını tiftik veya kamgarn iplikten oluşuyordu, ancak şimdi tek başına veya pamuk sırtlı ipek pelüş için kullanılıyor, kadifeden farkı daha uzun ve daha az yoğun pelüş yığınında bulunuyor.

Polin Kumaş Nedir? Özellikleri ve Çeşitleri Nelerdir?

11 Mart 2021

Kendinize poplin kumaşı nedir diye sorduysanız, o zaman doğru yerdesiniz. Muhtemelen, kesinlikle,% 100 pamuklu poplin veya bir pamuk-poli karışımı olsun, bir çeşit poplin giymişsinizdir. 

1 2
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.